Сантех Сервис
в городе Хмельницкий
Услуги Cантехника г. Хмельницкий
santehnik.km.ua@gmail.com
Пн — Сб с 09:00 до 19:00

Як усунути засмічення в каналізаційній трубі своїми руками

АКЦІЯ
До кінця на послугу "Все під ключ" отримуєте виїзд спеціаліста до Вас, прорахунок і доставка матеріалів, кошторис абсолютно - БЕЗКОШТОВНО

Засмічення каналізаційної труби – це завжди неприємно. Особливо коли воно відбувається несподівано. Але усунути засмічення в каналізаційній трубі може кожен самостійно. Для цього є масса способів, про які ви дізнаєтеся з цієї статті.

Якщо у Вас немає часу або бажання цим займатися, зателефонуйте нам за номером +38 (068) 521-25-54 і наші спеціалісти в найкоротші строки приїдуть та прочистять засмічення в каналізації.

Як усунути засмічення в каналізаційній трубі своїми руками

Основні причини засмічення в каналізаційній трубі

Перед тим, як прибирати проблему, потрібно зрозуміти причини, по яких вона сталася. Це допоможе уникнути неприємностей надалі.

Основні причини засмічення наступні.

  1. Старі чавунні труби. Вони схильні до корозії, і всередині з’являються соляні відкладення. В результаті чого площа поперечного перерізу зменшується, а поверхня стає шорсткою. За неї дуже добре чіпляється сміття.
  2. Налипання жиру до внутрішньої поверхні труб. Він потрапляє в каналізацію при кожному митті посуду, і великі скупчення можуть повністю закупорити трубу. Особливо коли до неї прилипають сміття, харчові відходи та інше.
  3. Механічна пробка. Вона утвориться, якщо в трубу потраплять сторонні предмети, які не розчиняються. Наприклад, волосся або наповнювачі для котячих туалетів.
  4. Неправильна прокладка труб. Велика кількість колін, вигинів і куточків провокує часте закупорювання труби, саме в них в першу чергу збираються відкладення.
Старі чавунні труби

Це призводить до таких наслідків:

  • неприємний запах;
  • зниження швидкості відходу води;
  • підняття рівня стічних вод у системі.

Якщо не вжити заходів, то труба заб’ється остаточно.

Визначаємо місце засмічення

Найчастіше засмічення відбувається у вигинах каналізаційних труб і місцях їх з’єднань. Зазвичай вода скупчується:

  • в сіфоні або гофрованому зливі;
  • в стояку або в підвалі багатоквартирного будинку;
  • на виході труби з приватного будинку в місці установки зворотного фільтра;
  • між колодязями.
засмічення сіфона

Самостійно місце засмічення можна визначити за швидкістю відходу води. Для цього відкрийте кран і подивіться, як швидко знижується її рівень.

  • швидкість відходу води більша, а потім знижується – забита ділянка на відстані більше 1,5 м.;
  • рівень води трохи знижується, а потім стає постійним – забита ділянка від сифона до першого повороту;
  • вода взагалі нікуди не тече – забитий сифон.

Після того, як ви визначили місце засмічення, потрібно вибрати найоптимальніший спосіб очищення.

Способи прочищення труб каналізації та інструкції до них

Хімічні засоби для очищення каналізаційних труб дають швидкий і якісний результат. Найбільш популярні засоби – «Кріт», «Доместос», «Тирет» і «Тирет турбо», а також «Містер Мускул» та інші. Вони випускаються як у вигляді рідини, так і у вигляді порошку.

Переваги – простота застосування, широкий асортимент і прийнятні ціни.

Загальне керівництво по застосуванню:

  • налийте потрібну кількість активної речовини;
  • додайте приблизно пів-літра чистої води;
  • почекайте 10 – 15 хвилин;
  • промийте систему водою.

Засоби на основі лугів краще справляються з жировими забрудненнями, а на основі кислот – з органічними. У будь-якому випадку перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією на етикетці.

Обов’язково захищайте руки гумовими рукавичками і одягайте захисні окуляри. Так само бажано використовувати марлеву пов’язку. Не рекомендується застосовувати кислотно-лужні засоби, якщо у вас чавунні труби. Якщо вони пластикові, переконайтеся, що обраний вами препарат для них безпечний.

Препарати дають добрі результати, якщо активна речовина заповнює проблемну ділянку, а не стікає далі. Крім того, засмічення повинне бути хімічно розчинним. Якщо засмічення дуже сильне, хімічні засоби з ним не впораються. У цьому випадку потрібно застосовувати механічну очистку.

Вантуз – найпростіший варіант. Він працює за принципом насоса, відкачуючи воду і бруд назовні. Добре підходить для недавніх відкладень.

Вантуз при засміченні каналізаційної труби

Для очищення виконайте наступне:

  1. наповніть раковину або ванну гарячою водою;
  2. накрийте вантузом зливний отвір;
  3. не відриваючи пристрій, 15 – 20 разів енергійно натисніть і відтягніть ручку;
  4. при необхідності повторіть процедуру.

Сантехнічний трос. Найдієвіший варіант очищення, але і самий трудомісткий. Він представляє із себе гнучкий дріт діаметром 3 – 4 мм, з ручкою на кінці. Роботу необхідно проводити удвох.

Сантехнічний трос при засміченні каналізаційної труби

Послідовність виконання:

  1. зніміть сифон для доступу до каналізації;
  2. засуньте робочий кінець троса всередину труби;
  3. проштовхуйте його далі одночасно з обертанням ручки;
  4. періодично виймайте трос з труби для його очищення;
  5. повторюйте процедуру до отримання результату.

Ці способи можна комбінувати. Для економії часу бажано відразу визначити відповідний.

Як вибрати відповідний спосіб

Спосіб очищення залежить від характеру забруднення і матеріалу труб.

Хімічний добре працює, коли забруднення невелике. Інакше речовина просто розчинитися в стоячій воді і не дасть потрібного ефекту. Але він вимагає обережного застосування, особливо в приміщеннях з дітьми. Він неприпустимий для металевих труб.

Очищення вантузом застосовується при невеликих свіжих засміченнях. Це зручно і безпечно, але вимагає певних зусиль. В господарстві має бути кілька вантузів: один для раковини і ванни, інший для унітазу. Це потрібно для дотримання гігієни.

Сантехнічний трос – самий радикальний спосіб очищення. Він вимагає зняття сифона. З іншого боку, він добре бореться із застарілими відкладеннями і підходить для всіх видів труб. При виборі зверніть увагу на його наконечник. Для ліквідації відкладень він повинен бути у вигляді дротяного йоржа, а для видалення сторонніх предметів – у вигляді спіралі. Якщо при зливанні утворюється воронка, прочищення завершене.

Профілактика

Але як би не було легко прочистити засмічення сучасними методами, набагато простіше його уникнути. Для цього дотримуйтесь декількох простих правил:

  • не викидайте в каналізацію велике нерозчинне сміття;
  • мийте жирний посуд великою кількістю води;
  • раз у 2 місяці промивайте водостоки окропом
  • використовуйте сітчасті фільтри, сепаратори жиру;
  • періодично заливайте систему хімічними речовинами для очищення.

Таким чином, очистити каналізаційні труби від відкладень можна самостійно. Але якщо засмічення не виходить ліквідувати своїми силами, завжди можна звернутися до наших спеціалістів за номером +38 (068) 521-25-54

Оставьте комментарий