Сантех Сервис
в городе Хмельницкий
Услуги Cантехника г. Хмельницкий
nsmbud@gmail.com
Пн — Сб с 09:00 до 19:00

Проведення системи автономного водопостачання приватного будинку і дачі своїми руками

АКЦІЯ
До кінця на послугу "Все під ключ" отримуєте виїзд спеціаліста до Вас, прорахунок і доставка матеріалів, кошторис абсолютно - БЕЗКОШТОВНО

Облаштування автономної системи водопостачання приватного будинку, дачі або котеджу не вимагає ніяких дозвільних документів, заощадить час і нерви. А іноді це єдина можливість забезпечення будинку водою.

Ми на протязі багатьох років професійно займаємося проведенням автономного водопостачання приватних будинків в Хмельницькому та області. Для безкоштовної консультації введіть свій номер телефону в форму нижче.

Або зателефонуйте на номер +38 (097) 455-78-32

Якщо ж ви вирішили своїми руками обладнати систему водопостачання будинку, уважно прочитайте наші рекомендації. Вони допоможуть уникнути помилок і з мінімальними втратами отримати якісний результат.

Зміст

  1. Плюси автономного водопостачання
  2. Попередні підрахунки
  3. Джерело водопостачання
  4. Підведення води до будинку
  5. Вибір насоса
  6. Порядок споруди кесона

Плюси автономного водопостачання приватного будинку

  • Ви контролюєте тиск в системі. Нерідко тиску у централізованому водопроводі дачного кооперативу не вистачає для повноцінного поливу або обслуговування санвузла на другому поверсі будинку;
  • У вас завжди є запас води. Обладнайте станцію автономного водопостачання накопичувальною ємністю. Якщо відключать електрику, будинок не залишиться без води. Друга важлива функція гідроакумуляторів і мембранних ємностей — підтримання тиску в системі;
  • Гарантована якість води. Перед подаванням у дім вода з автономного джерела водопостачання фільтрується (якщо це необхідно) і подається по пластикових труб. Більшість централізованих систем складається з старих металевих труб, тому всі звикли до іржавої каламутної води.

Попередні підрахунки

Починати розрахунки автономного водопостачання заміського будинку своїми руками слід з визначення обсягів води, необхідних для комфорту мешканців котеджу. Після розраховується потужність насоса, тип автоматичної системи захисту. На підставі отриманих даних можна підібрати обладнання для монтажу автономного водопостачання.

Стандартна схема автономного водопостачання приватного будинку або дачі включає:

  • місце забору води;
  • механізм підкачування води;
  • датчик тиску;
  • мембранний бак або гідроакумулятор;
  • фільтр та інші прилади при необхідності труби, крани, перехідники, вентилі.

Якщо планується автономна система гарячого водопостачання, на дачі передбачається нагрівальний прилад. Це може бути електричний бойлер, газовий двоконтурний котел або теплообмінник, вбудований в дров’яну піч.

Джерело водопостачання приватного будинку

Підбір автономного джерела водопостачання це перший етап робіт. Як правило, вибирають один з наступних варіантів:

  • свердловина «на пісок»;
  • артезіанка;
  • колодязь;

Найдешевший і простий автономне джерело водопостачання — кринична вода. Але колодязь не зможе забезпечити великі обсяги води — не більше 200 літрів на годину. Цього достатньо для поливу городу, але потім доведеться чекати, поки колодязь наповниться.

Якість води теж сумнівна. В колодязях нерідко знаходять трупики мишей або птахів, після повені вода не встигає фільтруватися ґрунтом і несе в колодязь весь бруд з округи. Одна перевага біля колодязя перед свердловиною — його легше прочистити.

Свердловина «на пісок» постачає воду з верхнього водоносного пласта, що знаходиться не глибше 30 метрів. Для подачі води в свердловину спускають занурувальний насос. Якість води з свердловини «на пісок» непогана, але періодично свердловину слід чистити від замулювання. А воду рекомендується фільтрувати. Об’єму води теж достатній для мешканців одного котеджу або дачної ділянки. Проблеми можуть виникнути при автономному водопостачання зі свердловини «на пісок» тільки при наповненні басейнів.

Артезіанська свердловина це кращий варіант для автономного водопостачання. Вода подається з глибинних шарів під власним тиском, тому її не фільтрують. Хорошої свердловини вистачає для забезпечення водою мешканців цілого селища. І єдиний мінус артезіанських свердловин для автономного водопостачання — їх складно і дорого бурити.

Тривалість буріння спеціальним обладнанням може досягти півтора тижнів, тому артезіанка обійдеться в копієчку. Таке джерело для автономного водопостачання заміського будинку своїми руками неможливо обладнати без залучення техніки і професіоналів.

Артезіанська свердловина

Власну артезіанську свердловину необхідно поставити на облік, адже глибинні води є стратегічними запасами країни.

Пробу води, отриманої з артезіанської свердловини, здають на дослідження в лабораторію! В кришталево прозорій рідині можуть бути неприпустимі концентрації мінеральних солей або металів.

Артезіанські свердловини поділяються на досконалі та недосконалі. Досконала свердловина забезпечує дуже великі обсяги води, тому що вона проходить крізь увесь водоносний пласт. Свердловина заповнюється дуже швидко і води в ній вистачить на всіх.

Недосконала свердловина лише доходить до водоносного шару. Вона хороша при досить потужному водоносному пласті, що не потрібно розкривати повністю.

Один з непоганих варіантів водопостачання заміського будинку, доступний для виготовлення своїми руками — абіссінський колодязь. Монтаж цієї компактної і недорогої конструкції для автономного водопостачання простий. Деякі мешканці приватних будинків встановлюють абіссінський колодязь безпосередньо в підполі.

Підведення води до будинку

Найбільш комфортний і дорогий варіант подачі води при автономному водопостачанні це насосна станція. Для її обладнання необхідний насос, електродвигун, гідроакумулятор і датчик тиску. У такій схемі автономного водопостачання насос запускається і зупиняється самостійно за допомогою автоматики, а певна кількість води завжди міститься в мембранному баку приватного будинку. Насосна станція забезпечує необхідний тиск, достатній, наприклад, для гідромасажної ванни.

системи автономного водопостачання приватного будинку

Обладнання станції автономного водопостачання розміщують у спеціально відведеному приміщенні. На кінець вивідної труби надягають сітчастий фільтр і труба опускається в колодязь. До дна повинно залишатися не менше 35 см. Щоб зафіксувати розташування труби, кріплять її до штиря, заздалегідь убитого в підлогу колодязя. Спрощений варіант подачі води — комплект заглибного насоса, мембранного накопичувального бака і поплавкового датчика.

Водопровідна магістраль закопується в землю глибше позначки промерзання. Додатково систему утеплюють від замерзання. В джерело водозабору труба вводиться також нижче рівня промерзання.

Грубий сітчастий фільтр, зворотний клапан розташовують після насоса. Далі розміщують датчик реле тиску та гідроакумулятор. Вся станція живиться від щитка управління. Щоб надалі станція працювала правильно, необхідно налагодити режим реле тиску.

Вибір насоса

Існує два типи насосів для автономних схем водопостачання приватних будинків: занурювальні і поверхневі. При підборі основну роль грають властивості точки водозабору. Насосна станція середньої комплектації в змозі добути воду з колодязя 10 м і підняти ще на 40 м. Коли точка водозабору знаходиться далеко від дому, в автономній системі водопостачання своїми руками доцільніше встановлювати самовсмоктуючий відцентровий насос, обладнаний зовнішнім ежектором. Якщо глибина залягання води не більше 7 метрів, можна використовувати поверхневу модель, в інших випадках — занурювальну.

Насосна станція

Занурювальні насоси більш потужні та невеликих розмірів, тому їх можна експлуатувати на обмеженій площі.

Всі насоси для автономних систем водопостачання на дачі і в будинку поділяються на:

  • відцентрові;
  • вихрові;
  • гвинтові.

Якщо у воді багато піску, краще відцентровий

насос. Зате вихрові забезпечують більший напір води і

вони дешевші. А для відкритих водойм використовують гвинтові

насоси.

Занурювальний насос

Схема насосної станції при подачі води з свердловини і колодязі однакова. Але є альтернативний метод монтажу автономного водопостачання — безпосередньо над свердловиною, не використовуючи окреме приміщення. Для цього обладнають ємність — кесон.

Порядок споруди кесона

  1. Навколо труби свердловини викопати яму глибиною приблизно 2,3 м. Діаметр ями дорівнює двом діаметрам кесона.
  2. Дно залити бетоном товщиною 25 см.
  3. Опустити в яму кесон.
  4. Труба повинна виходити з кесона на 0,5 м, надлишок відрізається.
  5. Для прокладання водопровідної труби викопати канаву завглибшки близько 2 м.
  6. Спустити насос в кесон, приєднати до труби свердловини.
  7. Щілина між зовнішньою стінкою кесона і землею залити бетоном приблизно на 40 см.
  8. Коли розчин затвердіє, засипати сумішшю піску та цементу, залишивши до верху 0,5 м.
  9. Поверх цементно-піщаної засипки укласти шар землі.
  10. Встановити в приміщенні насосної гідроакумулятор з датчиками та іншою апаратурою.
  11. З’єднати між собою обладнання і трубопроводи, запустити електроживлення.
  12. Заповнити магістраль водою, перевірити на наявність протікань.
Кесон

Пластикові або металопластикові труби це краще рішення для автономної системи водопостачання будинку або дачі. На відміну від металевих вони не іржавіють, а організувати автономну систему водопостачання будинку своїми руками можна без залучення дорогих майстрів та спеціального обладнання.

Після того як ви підвели воду в будинок її необхідно розвести по будинкові. Наші майстри професійно, якісно та швидко проведуть труби водопроводу, каналізації та опалення в будинку.

Оставьте комментарий