Сантех Сервис
в городе Хмельницкий
Услуги Cантехника г. Хмельницкий
nsmbud@gmail.com
Пн — Сб с 09:00 до 19:00

Як зробити свердловину на воду своїми руками

АКЦІЯ
До кінця на послугу "Все під ключ" отримуєте виїзд спеціаліста до Вас, прорахунок і доставка матеріалів, кошторис абсолютно - БЕЗКОШТОВНО

Вода — найбільш значуще джерело не тільки в будинку, а й на дачній ділянці. Без неї життя заради мегаполісом стає незручним. Потрібно доставляти з собою пляшки із магазинною водою. З цієї причини численні люди, придбавши відкриту ділянку, спочатку думають про водопостачання. Перша ідея, яка з’являється – постановка водопроводу.

Різновиди свердловин

Різновиди свердловин

Перед тим, як братися за буріння свердловин, слід ретельно досліджувати зону своєї ділянки і з’ясувати, на якій глибині залягають ґрунтові води. Даний параметр дуже значущий, тому що дуже впливає на об’ємність вироблених робіт.

Підбір виду свердловини виконується на основі глибини залягання водомісткого шару:

  • Якщо на місці вода доступна на глибині 3–12 метрів, то в даному випадку віддають перевагу абіссинській криниці.
  • Якщо водоносний шар знаходиться на глибині 50 м, тоді влаштовується пісочна свердловина.
  • До установки артезіанської свердловини вдаються в тому випадку, якщо шар, що має воду, розташовується на глибині нижче 200 м.

Створити свердловини 1-го та 2-го видів здатний будь-який власник дачної ділянки. А ось просвердлити третю не так легко. Щоб її зробити, слід залучати до робіт висококласних бурильників, які застосовують спеціальне обладнання, що забезпечує формування джерела водопостачання.

Методи буріння свердловини власноруч

Методи буріння свердловини

Буріння свердловини власними руками, як правило, власники влаштовують із метою зменшити грошові витрати, заощадити на виклику експертів та залученні висококласної техніки. Однак як не крути, це досить непростий робочий процес, який можна здійснити відповідними методами:

  • шнековим;
  • ударно-канатним;
  • гідробуріння, за допомогою рукоробної конструкції.

Перший спосіб найпростіший. Він полягає в бурінні свердловини буром і застосуванні триноги зі шнеком, який вимагатиме постійного вилучення, для очищення лопатей від клейкої ґрунту. Крім того, потрібен підйомний прилад, він може бути ручним або механізованим. Цей різновид буріння підійде з метою м’якого виду грунту.

На глинистому грунті працюють за принципом ударно-канатного буріння. Це найбільш трудомісткий спосіб, але досить прийнятний для власноручного втілення. Бурильним приладом в даному випадку виступає нелегкий гідроциліндр з обробленими лопатями, він піднімається над ґрунтом і при ударі забивається в глибину, а при його піднятті вивертається ґрунт.

Третій метод полягає у створенні бурильного апарату власноруч відповідно до вказівок. На це, безумовно, піде багато часу, проте вдасться зменшити грошові витрати на залучення спеціального обладнання. Гідробуріння дає можливість виготовити свердловини глибиною до 50 метрів, які викликають наявність обсадки.

В яку пору року бурити свердловину

В яку пору року бурити свердловину

Чомусь багато хто думає, що всі будівельні та бурильні роботи правильніше здійснювати в теплий період року, що в принципі частково правильно – оскільки взимку ґрунт замерзає та ускладнює роботу. Але вже чимало років поспіль практично у всіх сферах, що стосуються роботи з ґрунтом, застосовується обладнання, яке просто проходить і через промерзлий ґрунт. Пробурювання свердловин не вважається винятком із цього переліку. Тому можна легко відзначити, що і в зиму, і влітку роботи з буріння допускається здійснювати.

У будь-якого сезону є власні плюси та мінуси, а безпосередньо:

  • Весна – традиційний період для будівництва, але весняні паводки підвищують рівень грунтових вод і ускладнюють пошук водоносного шару;
  • Літо — період, коли земля осушується, і водоносний шар відшукати нескладно, саме тому ті, хто готовий чекати відповідного періоду, як правило, чекають літа і, відповідно, з’являються чималі черги на пробурювання, які негативно позначаються на якості роботи експертів.
  • Осінь — особливо в перші місяці сприятлива для буріння: літня спека просушила грунт, і встановити водоносний пласт нескладно. Ця пора року є найкращою для буріння свердловин глибиною до 25 метрів. У найбільш прохолодну погоду, як правило, ведеться заготівля зони для зимових робіт — пробурювання грунту на глибину замерзання.
  • Зима – період, коли, незважаючи на загальнопоширене судження, облаштовується чимало свердловин. У зимовий час опади мало впливають на ступінь ґрунтових вод, а промерзлий ґрунт на ділянці не постраждає від коліс нелегкої техніки. Численні власники ділянок переносять пробурювання на зиму, тому що в цей період можна отримати якісний результат за меншу оплату, ніж влітку.

Як правильно вибрати місце

Як правильно вибрати місце

Багато власників ділянок вважають, що розташування майбутньої свердловини залежить тільки від їх побажань, але це не зовсім так. Вода в грунті, звичайно, є в кожній ділянці, але далеко не всюди вона зможе надавати необхідний обсяг і якість. Водоносні пласти в різних ділянках розміщуються на різній глибині, а поглибленість буріння впливає на ціну компанії. Відповідно, для власників все-таки підібрати зону для свердловини, відштовхуючись більше від комфорту буріння, а не з особистих смаків.

Для того, щоб комфортніше та дешевше було здійснювати водопровід, розміщувати свердловину необхідно якомога ближче до будинку. Щонайменше дистанція, на якій може розташовуватися водосвердловина поблизу основи будинку – 3 метри. Крім того, поблизу не повинно бути і джерел засмічення — помийних ям, смітників, сміттєзвалищ, гнойових куп та решти. Дистанція від них до свердловини повинна бути не менше 50-100 метрів.

Облаштовувати свердловину в найнижчому місці ділянки також не потрібно — до неї зближуватимуться всі паводкові води, і, хоча вони і не вплинуть на якість води, від них може зазнати збитків кесон.
До ділянки, де планується здійснювати пробурювання, має бути забезпечений вільний під’їзд спецтехніки. Саме тому часто буває важким пробурювання свердловини в літній сезон — спецтехніка порушує колесами грунт і не зможе маневрувати між клумбами і газонами.

Оставьте комментарий